top of page

משתתפים בסדנת התמקדות חברתית משתפים:

איריס_900x900.jpeg

הגעתי באנרצית המפגשים אחרי הקורס הבסיסי שנמשך והמפגש החודשי ההתמקדותי הפך לחלק חשוב בחיי. הפגישה פעם בחודש עם עצמי, הדברים שעולים סביב נושאים שהם תמיד רלוונטיים. תמיד מלמד. תמיד מעלה תחושות ותובנות חדשות. תמיד מקלף עוד שכבה באופן שבד"כ מביא איתו הקלה. 
 
ההתמקדות החברתית עוסקת בנושאים של יחסים שהם עיקר העניין שלנו כאן בכדור הזה. יחסים הם המקור לשמחה עצומה וגם לקשיים ומועקות ולכן ההתייחסות לנושאים האלה באופן התמקדותי מביאה איתה בשורה חדשה.
 
למי הייתי ממליצה? לכל מי שרוצה לחקור את יחסיו עם עצמו, עם הזולת ועם העולם. לבחון רגישויות, אמונות, רגשות ותחושות שקשורות ליחסים הללו באמצעות היכולות המופלאות של ההתמקדות.
 
איריס

אליאור_400x400.jpeg

"...אני מרגיש יותר בטוח בעצמי, יותר נוכח מול אנשים אחרים, זורם יותר בתגובות שלי, יותר חופשי ומשוחרר מול אחרים, ממקום רגוע. פחות צורך להוכיח את עצמי או שיראו אותי. יותר מעיז לגעת ולשחרר פחדים יותר עמוקים.  
 
מהמקום הזה יותר קל לי להיות אמיתי מול אחרים, גם אם זה לא תמיד נעים לצד השני, ולנסות לעשות את זה ממקום רגיש יותר גם לעצמי וגם  לזולת. להיות פתוח יותר לאחר וגם להעיז יותר.
 
למדתי גם על עצמי שאני מתרחק ומתקרב, מעין דפוס, שלא הייתי מודע אליו. יש בי היום יותר סלחנות וקבלה לעצמי. אני מרגיש שעברתי ממצב של יותר התגוננות ובריחה למצב של יותר מודעות ומגע ותנועה..."
 
 
אליאור

מיטל_683x1024.jpeg

רציתי את ההזדמנות לפגוש את עצמי וללמוד מה הדרך שבה אני מתמודדת במצבים חברתיים שונים.
 
בעיקר רציתי לא לחזור על טעויות מהעבר באינטראקציה בין אישית. רציתי לא לאבד את הקול שלי ליד אנשים, בעיקר כאלה שחשובה לי האהבה שלהם. רציתי להישאר אני בכל סיטואציה ולא שהרצון למצוא חן ישלוט. 
 
- עם הלמידה גיליתי על עצמי דברים חדשים וכאלה ששכחתי או התעלמתי מהם ופתאום התחדדו וקיבלו מקום. למדתי להיות ערה ובתשומת לב לתחושות שלי בכל מצב, להבין האם מתאים לי או לא מתאים לי להיות במקום מסוים או עם אדם מסוים. למדתי לאזן טוב יותר בין הרצון הגדול שלי לתת לבין הצורך שלי גם לקבל.
 
למדתי לומר "לא" כש זה לא מתאים לי, למרות שזה עדיין קשה לי.
 
למדתי שכל אחד יכול לפרש מילה מסוימת בדרכו , וזה קשור אליו ולאו דווקא אליי ואני לא צריכה לקחת על עצמי את האשמה למה שהוא מרגיש, כי מה שמפעיל את אותו אדם, לא קשור אליי.
 
למדתי שביקורת יכולה להיות משהו בונה שיאמר מתוך דאגה ואכפתיות ויכול להוביל לשינוי ולהתפתחות ולדברים טובים יותר.
 
למדתי שרגש הקנאה יכול להיות מנוע לצמיחה ומעורר רצון שיגרום לי לפעול ולהגשים חלומות.
 
למדתי שחוסר וודאות יכול להיות לא כזה מפחיד ונורא, אלא מקום בו כל האפשרויות פתוחות.
 
למדתי לשים את הרצונות שלי בפרונט, למדתי לבקש, למדתי להיות נוכחת באמת ועד הסוף בכול מקום וזמן בהם אני נמצאת, בלי מסכות, בדיוק כמו שאני, והיום אני מאפשרת לעצמי להיות פגיעה, להראות פגיעות, להביע רגשות, בלי פחד. להיות אני!!!
 
מיטל 

אורטל, ציטוט מהפייסבוק (להעיר את הגוף):

הילה, ציטוט מהפייסבוק (התמקדות ישראל):

ורד - ההתמקדות החברתית עוזרת לי לברר נושאים שנוגעים למקומות הכי עמוקים. נושאים הקשורים לעצם היותי כאן בעולם. לרצוני לזכות בהכרה, להיות נאהבת, רצויה, משמעותית. והמחירים שאני משלמת על הדברים האלה שמנהלים אותי.

במפגשים עלו והתבררו אצלי שאלות של שייכות, מקום בעולם, הרמוניה ודיס הרמוניה, תחרות, אוטנטיות, ריצוי, בדידות והיותי חלק ממשהו הרבה יותר גדול מאני ועצמי. ניגודים של תחושות ופעולות שאני צריכה למצוא את הבאלנס הנכון לי ביניהם בכול רגע נתון.

התובנות שצומחות מהתהליכים האישיים שמתרחשים במפגש בקבוצה, מאפשרים להביא אותם איתנו לכל מרחב, לכל מפגש חברתי, שבו אנו פועלים או נמצאים, לראות מה הסיפור שלי ואיך הייתי רוצה  לעדכן את הסיפור שלי באופן שיביא אותי להתנהלות יותר אוטנטית ומחוברת לעצמי בעולם.

 

אורן - הייתה לי חרדת נטישה לא קטנה.  בלי לשים לב, בלי שהגדרתי את זה בכלל כמטרה, פתאום שמתי לב שאחרי כמה מפגשים של התמקדות בקבוצה - החרדה פשוט נעלמה.  עברו כבר חודשים והיא ואני כבר לא ביחד...

הייתי בהרבה טיפולים מסוגים שונים, כולל גם התמקדות "אחד על אחד", ושום שיטה ומסגרת לא היו משמעותיים כל כך כמו התמקדות בתוך קבוצה.  תודה רבה!

איריס - "יהודית יקרה, כותבת כדי להודות לך על המרחב שיצרת לנו להתמקדות ועל המפגשים האחרונים של התמקדות חברתית בהם הסתכלנו עמוק על כל מה שמפעיל אותנו. על ה"ביחד" ועל ה"לבד", על המפגש עם המוכר ועם החדש...על הרצון להיות משמעותי. תודה שאת מאפשרת ומוליכה אותנו לראיה העמוקה הזאת שמגיעה מהצלילה פנימה  והחיפוש אחרי התחושה המורגשת. מרגישה זכות גדולה לעבור איתך את כל החוויות מאירות העיניים והמרגשות הללו"  

 

שי - "אחד הדברים שלקחתי זה את היכולת להחזיר שליטה עצמית מול אנשים ולא להגיב מתוך רגש. היכולת לעצור ולהגיד "זה חלק ממני" וזה לא "אני". יש לי תמיד אפשרות לבחירה. לעצור, לבחור, לתקן, ולא להיות תגובתי. כמו מסע נצחי שאפשר תמיד להיכנס לעומק חדש. זה לא נגמר פה, זה ממשיך ללכת איתי."

bottom of page