top of page

    התמקדות במגע - קורס סתיו

בקורס נגלה איך התמקדות עם מגע נכון, ברגע הנכון, יכולה להוביל לריפוי עמוק לגוף ולנפש, במקומות שבהם המילים אינן מספיקות.

"שנים של געגוע, צורך אין סופי,

ללא מילים, קיבל מענה מושלם.

רגע מיוחד של ריפוי.

הבור התמלא. השקט שב.

אחריו כבר לא הייתי -

כפי שהייתי לפניו."

 

משתתפת בסדנא

Thanks! Message sent.

אני רוצה לקבל מידע נוסף

התמקדות עם מגע  

השורשים למרבית הקשיים שלנו בהווה, נמצאים בעבר שלנו.   העבר שלנו חיי בהווה דרך הגוף. הגוף זוכר את מה שמזמן כבר שכחנו. זוכר אפילו דברים מתקופת התינוקות והעוברות שלנו. השפה הראשונה שלנו בעולם היא שפת הגוף בתוכו אנו חיים ודרכו אנו חשים. שפת הגוף היא שפת התחושות ושפת מגע.

הגוף והנפש שזורים זה בזה. התמקדות בשילוב מגע מאפשרת לחבר בין גוף ורגש, לרפא את הנפש דרך הגוף ואת הגוף דרך הנפש. למלא חוסרים מהעבר לטובת ההווה והעתיד.

כפסיכותרפיסטית גופנית שמשלבת מגע בתהליכים נפשיים

ומהיכרות רבת שנים הן עם עולם ההתמקדות והן עם עולם המגע,

אני נחשפת שוב ושוב לעוצמה המרפאה שמתרחשת בחיבורים שבין שני העולמות האלה. כוחה של נגיעה אחת רכה ברגע הנכון, בהקשר ובמקום הנכון להפיג כאב, לרפא בדידות, למלא חלל שמילים לא תוכלנה למלא.

אם אתם מטפלים רגשיים שמעוניינים לשלב כלים מעולם המגע בעבודה שלכם, אם אתם מטפלים במגע שרוצים להוסיף כלים שיאפשרו לכם לרפא את הכאב הרגשי שמתחת לכאב הפיסי, אני מזמינה אתכם לבוא ולרכוש כלי מעשי, פשוט ועוצמתי, לשימוש בחדר הטיפולים, כמו גם בחיים האישיים שלכם. 

 

למי מיועדת הסדנה? 

  • הסדנה מיועדת לאנשים שעברו קורס התמקדות בסיסי או לבעלי רקע קודם בתהליכי התמקדות (פוקוסינג) שרואים בשיטת ההתמקדות כלי להתפתחות אישית ומודעות עצמית. 

  • למטפלים, מעסים/מטפלי שיאצו, מטפלי גוף/מטפלי גוף נפש, שרוצים להעמיק ולהעשיר את עבודתכם. לחבר בין גוף לנפש דרך המגע והשיח הטיפולי.

 

מטפלי גוף ללא רקע בהתמקדות נדרשים להשתתף בשני מפגשי מבוא נוספים להכרת מושגי יסוד בהתמקדות.

סילבוס קורס התמקדות עם מגע 

* תנאים של מגע, הקשבה דרך כפות הידיים, שלושת העמדות.

מעברים: התחלות וסיומים, שילוב מגע לתוך תהליך התמקדותי רגשי.

 הגוף השלם, אזורים בגוף ומה הם מחזיקים – מייצגים – בנו/עבורנו  במגע ובתנועה. מתחילים מהרגליים. חיבור לקרקע, לעמוד על שלי, לעשות את הצעד שלי בעולם.

*  סיפורי גב, להיות הגב שלי בעולם, לתמוך ולהיתמך, לפרוש כנפיים. בין "חווית הרצון" ל"חוויית הצורך", בין פוטנציאל למימוש... אחריות כבחירה, כחוסר ברירה וכו.

*  מנגנוני הגנה, במגע. התחושה המורגשת שלי- שלך- של המרחב המשותף.

חזה וסרעפת (שריר הנשימה, הצחוק והבכי) בנשימה, אנו מכניסים את העולם לתוכנו, ומוציאים את תוכנו אל העולם. מנגנון ההגנה הראשון בחיינו – עצירת הנשימה.

הכאב הפיסי, הכאב הרגשי ומה שביניהם. הגוף זוכר את מה שמזמן כבר שכחנו. נפגוש את הכאב, נשחרר אותן מתפקידיו בגופנפש, בדרך להשלמה ולריפוי.

*  סיפורים מהבטן. בטן מלאה, הבטן הרכה. מה היא שומרת הבטן? איך היא חווה את עצמה? נפגוש את הבטן, את הרצון, את הצורך, את הייעוד, את מערכת היחסים שביני לבינה, שבינה לבין הגוף השלם, שבינה ובין העולם.

*  תפקידי הגופנפש, של הצוואר, של הראש והפנים. הפוטנציאל, הרצון והצורך, בין שליטה לשיתוף פעולה, בין הפרדה לחיבור. מערכת היחסים בינם לבין עצמם בינם לבין הגוף השלם, בינם לבין העולם סביב.

*  נפגוש את הידיים - השלוחות של הלב. הזיכרונות, הרגשות, התפקידים, מערכת היחסים בינן ובין הגוף השלם. נהקשיב לתחושה המורגשת של הידיים, במגע, בתנועה, בקבלה ונתינה, בעשייה, בקשר ובתקשורת. מה הן מחזיקות עבורנו?

*  איחוד הניגודים, שריון מול פגיעות, נוקשות מול רכות, סוגי מגע, נמצא את הדרך לגעת בקונפליקטים, בצרכים המנוגדים שאנו נושאים בתוכנו דרך הגופנפש. בדרך לשלום פנימי, בדרך אל החופש.

 

 

 

 

 

לפגוש את הצוואר ממקום אחר

 

 

 

 

משתתפים בסדנת התמקדות עם מגע משתפים:

 

- "מדהימה הטרנספורמציה שמתרחשת כשה "משהו" הזה מקבל בדיוק את ההחזקה שנחוצה לו".

 

- " מפתיעה ההשפעה של המגע על ההתמקדות. ממש מקפיץ את התהליך"

 

- "עלה משהו חדש, משהו קטן, עוברי, שמעולם לא יצא קודם. שרק האפשרות הזו שיהיה מגע, אפשרה לו לבוא."

 

-  "פשוט לגעת. להחזיק את המקום. כשהוא מקבל את המגע המתאים, ברגע הנכון, הגוף-נפש יודע לארגן את עצמו מחדש. לווסת את עצמו. כשקשובים לו ונוגעים בהתאם, הוא עושה את זה לבד."

 

- "מפתיע ההבדל שבין "להרגיע את הגוף", ובין להיות קשובים לו ולמה שיש לו להגיד לנו. 

התמקדות בידייםהתמקדות בידיים
00:00 / 27:25

"הגוף הוא החוף של ים ההוויה" (סופי)

מוזמנים למפגש מסוג אחר דרך המגע בגוף והנפש

bottom of page